OB VENTER LØRDAG OG TIRSDAG

Tedy Car banner 2
Foto:Mikkel Breinholdt
Silkeborgs to kampe mod OB er nu fastlagt.

Allerede lørdag tørner Silkeborg IF og OB sammen i Odense, når Silkeborg IF skal forsøge at sikre sig det bedst mulige udgangspunkt, inden returkampen på Mascot Park. Opgøret hjemme mod fynboerne bliver spillet tirsdag aften kl. 18.00.

Se programmet for Alka Superligaen her.

Spillerunde 33

12. maj                       Fredag kl. 14.00                 SJE – FCM            TV3Sport 2

12. maj                       Fredag kl. 16.00                 LBK – FCN            Canal 9

12. maj                       Fredag kl. 18.00                VFF – ACH             Eurosport 2

12. maj                       Fredag kl. 20.00                AaB – RFC              TV3Sport 1

13. maj                       Lørdag kl. 16.00                OB – SIF                TV3Sport 1

14. maj                       Søndag kl. 16.00                EfB – AGF              Canal 9

14. maj                       Søndag kl. 18.00                FCK – BIF                TV3+

 

Spillerunde 34

16. maj                       Tirsdag kl. 18.00                 FCN – SJE               TV3Sport 1

16. maj                       Tirsdag kl. 18.00                 SIF – OB                TV3Sport 2

16. maj                       Tirsdag kl. 20.00                ACH – VFF              TV3Sport 1

17. maj                       Onsdag kl. 18.00                 AGF – EfB               TV3Sport 1

17. maj                       Onsdag kl. 18.00                RFC – AaB         Eurosport 2

17. maj                       Onsdag kl. 20.00                FCM – FCK              Canal 9

18. maj                       Torsdag kl. 20.00               BIF – LBK                 TV3+

 

Spillerunde 35

20. maj                         Lørdag kl. 14.00                 FCN – FCM

20. maj                         Lørdag kl. 16.00                Vinder – Vinder (Europa Playoff)

20. maj                         Lørdag kl. 18.30                Taber – Taber (ASL Playoff)

21. maj                         Søndag kl. 13.00                LBK – FCK

21. maj                         Søndag kl. 18.00                SJE – BIF

22. maj                         Mandag kl. 19.00               Vinder – Vinder (ASL playoff)

 

Spillerunde 36

28. maj                         Søndag kl. 13.00               ASL Playoff

28. maj                         Søndag kl. 16.00               FCK – SØN

28. maj                         Søndag kl. 16.00                FCM – LBK

28. maj                         Søndag kl. 16.00                BIF – FCN

28. maj                         Søndag kl. 18.00                ASL Playoff

29. maj                         Mandag kl. 19.00               Vinder – Vinder (Europa Playoff)

Silkeborgs to kampe mod OB er nu fastlagt.

Allerede lørdag tørner Silkeborg IF og OB sammen i Odense, når Silkeborg IF skal forsøge at sikre sig det bedst mulige udgangspunkt, inden returkampen på Mascot Park. Opgøret hjemme mod fynboerne bliver spillet tirsdag aften kl. 18.00.

Se programmet for Alka Superligaen her.

Spillerunde 33

12. maj                       Fredag kl. 14.00                 SJE – FCM            TV3Sport 2

12. maj                       Fredag kl. 16.00                 LBK – FCN            Canal 9

12. maj                       Fredag kl. 18.00                VFF – ACH             Eurosport 2

12. maj                       Fredag kl. 20.00                AaB – RFC              TV3Sport 1

13. maj                       Lørdag kl. 16.00                OB – SIF                TV3Sport 1

14. maj                       Søndag kl. 16.00                EfB – AGF              Canal 9

14. maj                       Søndag kl. 18.00                FCK – BIF                TV3+

 

Spillerunde 34

16. maj                       Tirsdag kl. 18.00                 FCN – SJE               TV3Sport 1

16. maj                       Tirsdag kl. 18.00                 SIF – OB                TV3Sport 2

16. maj                       Tirsdag kl. 20.00                ACH – VFF              TV3Sport 1

17. maj                       Onsdag kl. 18.00                 AGF – EfB               TV3Sport 1

17. maj                       Onsdag kl. 18.00                RFC – AaB         Eurosport 2

17. maj                       Onsdag kl. 20.00                FCM – FCK              Canal 9

18. maj                       Torsdag kl. 20.00               BIF – LBK                 TV3+

 

Spillerunde 35

20. maj                         Lørdag kl. 14.00                 FCN – FCM

20. maj                         Lørdag kl. 16.00                Vinder – Vinder (Europa Playoff)

20. maj                         Lørdag kl. 18.30                Taber – Taber (ASL Playoff)

21. maj                         Søndag kl. 13.00                LBK – FCK

21. maj                         Søndag kl. 18.00                SJE – BIF

22. maj                         Mandag kl. 19.00               Vinder – Vinder (ASL playoff)

 

Spillerunde 36

28. maj                         Søndag kl. 13.00               ASL Playoff

28. maj                         Søndag kl. 16.00               FCK – SØN

28. maj                         Søndag kl. 16.00                FCM – LBK

28. maj                         Søndag kl. 16.00                BIF – FCN

28. maj                         Søndag kl. 18.00                ASL Playoff

29. maj                         Mandag kl. 19.00               Vinder – Vinder (Europa Playoff)

Be the first to comment

Leave a Reply